Чернігівщина має одні з найменших зарплат в Україні

Чернігівщина на 21 місці серед областей за рівнем заробітної плати.

Середньомісячні доходи сіверян - на 19,5% менші, ніж загалом в Україні, і складали минулого року трохи більше 9 тис. грн. До прикладу, кожен третій зайнятий у бюджетній сфері області отримує у середньому на 20% меншу зарплату, аніж у цілому їхні колеги в країні.

Таку невтішну статистику голова облдержадміністрації Анна Коваленко вирішила змінити. У першу чергу - боротьбою з тіньовою економікою регіону.



- Чернігівська ОДА звернулася до Управління держпраці в області щодо співпраці та оперативного реагування на звернення та запити про порушення умов праці, невиплати заробітної плати, утиску з боку роботодавця. Ця інформація буде передаватися фахівцям управління, які будуть консультувати, інформувати, а у разі необхідності і здійснювати перевірки, - сказала Анна Коваленко.

- У 2020 році до Управління держпраці Чернігівської області надійшло 666 звернень, з яких 90% були позитивно, скажемо так,  розглянуті і вирішені, - сказав Микола Глущенко, начальник Управління держпраці у Чернігівській області.

В основному сіверяни зверталися до Управління держпраці області стосовно своєчасної виплати зарплатні, правомірності звільнень та питань не задекларованої праці. Анна Коваленко переконана - посилена робота в цьому напрямку дасть вирішити три головні напрямки захисту працівників та роботодавців.

- Зможемо забезпечити здійснення наступних пунктів: нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення. Друге: державному контролю за дотриманням законодавства про працю юридичними і фізичними особами, які використовують найману працю. І третє: організація планових та позапланових заходів реагування в межах компетенції та з залученням правоохоронних органів до здійснення заходів державного нагляду, контролю в межах повноважень.

- Перевірки проводяться лише відповідно тих осіб, які безпосередньо звернулися про порушення своїх трудових прав. Водночас, по тих зверненнях, які стосуються питання незадекларованої праці, проводяться інспекційні відвідування відповідно до порядку здійснення державного контролю чи зверненням, крім напрямку нелегальної зайнятості. Перед здійсненням позапланового заходу контролю, відповідно до статті 6 раніше названого закону України 877, надсилається (запит) для погодження до центрального органу виконавчої влади, - зазначив Микола Глущенко.

За матеріалами телеканалу ТІМ.

Новини компаній
16:50, 22 серпня