Сама природа протестує проти окупації Криму. На півострові стрімко міліють водосховища, що живлять великі міста. Як наслідок - їх мешканці мають проблеми з доступом до якісної прісної води. Про це пише сайт «Крим.Реалії».
Дуже часто у різноманітних інтернет-ресурсах можна прочитати, що у Криму пересохла така-то річка чи таке-то водосховище. Тому для уявлення цілісної картини «Крим.Реалії» створила інфографіку, на якій показала стан справ із забезпеченням водою Кримського півострова.
Першим відчув проблеми із водою Сімферополь, за ним - Бахчисарай та Бахчисарайський район.
Для забезпечення водою Сімферополя залучили окупаційну російську армію, яка прокладала трубопровід і качала воду з Тайганського і Білогірського водосховищ, а також місцевої річки Біюк-Карасу.
Надії чиновників і жителів Сімферополя були пов'язані із зимовими опадами, які повинні були наповнити кримські водойми. Але Сімферопольському водосховищу це не допомогло. Воно практично повністю виснажене і на даний момент воду з нього більше не беруть.
На початку березня в міністерстві ЖКГ окупаційного уряду Криму повідомили про повне виснаження двох водосховищ - Сімферопольського і Загірського. Загірське водосховище разом зі Щасливенським багато років забезпечувало водою Ялту і Бахчисарайський район.
Окупаційна влада розраховувала на те, що рясні снігопади, що випали в Криму, наповнять водосховища декількома мільйонами кубометрів води. Але її надії не виправдалися.
До «мертвого обсягу», за даними російської влади Криму, наближаються водні джерела Білогірського району - Балановське і Тайганське водосховища.
Без стабільного джерела водопостачання залишається Севастополь. Там з минулого року стрімко міліє Чорноріченське водосховище.
У той же час пошук підземних вод для забезпечення міста поки не дав бажаного результату.
На початку березня в Гідрометцентрі Криму повідомили про поповнення водосховищ, що знаходяться в руслах річок, на більш ніж 12,3 мільйона кубометрів води. Серед них названі Чорноріченське, Білогірське, Сімферопольське, Щасливенське і Партизанське.
Однак це не дає владі підстав для скасування графіків подачі води в кримських вододефіцитних регіонах. Вони також закликають економити воду у всіх прибережних містах, сподіваючись на щедрий майбутній курортний сезон.
Інформація та фото з сайту «Крим.Реалії»,
P.S. Під статтею про це на «УП» читач під ніком Фг Газда Д. Бігуняк залишив таке повідомлення:
Крым наш!
У всех предпраздничный мандраж:
- В Росии ждут нас чудеса!
И по два-двадцать - колбаса.
Наш Крым.
А станет нам хреново с ним...
А что нам малость потерпеть?
Лиш бы в Росии умереть!
Водосховища міліють, вода йде...
Білогірське водосховище, листопад 2019 року.
17:36, 7 березня 2021 р.
Екологія
Надійне джерело