Від зернятка до квітки

Генадій Мамченко, завідувач відділу дендрології плодово-ягідних культур Прилуцької дослідної станції.

На початку весни на Прилуцькій дослідній станції вже кипить робота. Широке розмаїття квіткових вирощують у оранжереї для озеленення Прилук. Сотні саджанців чекають свого дозрівання у спеціально облаштованих теплицях. Важливою умовою зростання є не лише клопітка робота спеціалістів, а й сонячні промені та достатньо висока температура повітря у парнику.

- У такі особливо сонячні дні, - говорить Генадій Мамченко, завідувач відділу дендрології плодово-ягідних культур Прилуцької дослідної станції, - важко втримати мікроклімат особливий, бо рослини,.. вони,.. якби по технології приблизно такі вимоги по температурному режиму: вночі десь близько 18 градусів, до 20, а вдень 24. Ну як ви бачите сьогодні дуже сонячний день і вже... ми намагаємось відкрити всі вентиляційні кватирки, однак 30 у теплиці. Але не можемо двері відкривати - протягів рослини не люблять!    



Таких вибагливих до умов зростання культур на станції тисяча. Увесь посадковий матеріал розділено по сортах, адже кожен потребує індивідуального догляду.

Ексклюзивно журналістам телеканалу вдалося побачити єдиний зразок цвіту майбутньої пеларгонії.



Вирощення квіткових культур для озеленення Прилук фахівці дослідної станції називають звичною справою. Сьомий рік поспіль наукові співробітники та лаборанти із зернятка виходжують квітку. При цьому спеціалісти намагаються щороку дещо змінювати різновиди квітучих.

У щоденній турботі та теплоті посадковий матеріал перебуватиме ще більше місяця. Адже висадка квітучих на вулицях та у парках міста планується на другу половину травня, загалом тоді, коли відходять ймовірні нічні зниження температур.

Вже зовсім скоро Прилуки засяють яскравими кольорами живих квітів та наповняться солодкими ароматами.

За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Новини компаній
16:50, 22 серпня