Громадський бюджет спільної участі

За даними всеукраїнського рейтингу відкритості влади за останній рік Прилуки опустилися із 47 на 66 місце. Причина - відсутність реалізованих проектів партиципаторного (бюджету спільної участі) або ж громадського бюджету на території міста. Аби виправити ситуацію та покращити рейтинг міська влада вирішила повернути містянам право брати участь у розподілі частини бюджетних коштів для поліпшення життя громади.

Але спочатку – навчання. Тренінг «Громадський бюджет – шлях до взаємодії між владою та громадою» прилучанам провели представники спілки «Громадські ініціативи України» Тетяна Романова та Павло Пущенко, детально пояснили -  що таке громадський бюджет та як з ним працювати. Робота спілки орієнтована в основному на невеликі міста, допомагає їм розвивати громадянське суспільство, розповідає Павло Пущенко.



Експерт на тренінгу – Тетяна Романова. У  неї 6 років успішного досвіду з реалізації проектів громадського бюджету в Чернігові. Прилучан Тетяна Романова закликає активно працювати в цьому напрямку. Каже - починати треба з ідеї.

У Прилуках можливості бюджету участі були задіяні лише 1 раз. Розроблені у 2014му році проекти реалізували 2015-го. Один з них – це парк «Гармонія» у військовому містечку 12. Цього року громадський бюджет вирішили відновити.

Розпорядженням міського голови у Прилуках створено робочу групу. Нині залучені фахівці розробляють положення про партиципаторний бюджет міста в новій редакції.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Новини компаній
16:50, 22 серпня