26 квітня виповнюється 35 років з моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на до та після, залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті. Так про катастрофу говорять ліквідатори, які прийшли до пам’ятника вшанувати загиблих Героїв побратимів.
Ця катастрофа не лише торкнулася життя кількох поколінь, а й завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі сотні років перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок багатьох людей. Проте найголовніше – трагедія забрала та покалічила невинні людські життя.
Ця трагедія продовжується і сьогодні, вона продовжує забирати життя ліквідаторів. Лише за останніх три місяці у Прилуках з життя пішло 4 ліквідатори. Володимир Костриця, заступник голови міськрайонної спілки «Чорнобиль» пригадує події 35-річної давнини. На ліквідації аварії перебував 3 місяці з 6 травня по 28 липня 86 року.
Перебування у Чорнобильській зоні фактично з перших днів катастрофи підкосило здоров’я Володимира, власне як і усіх його побратимів, які ліквідовували наслідки вибуху реактора. Багато з них уже пішли з життя. Ліквідатору прикро, що тепер про їх подвиг згадують лише раз на рік, у роковини трагедії.
На сьогоднішній день в Україні налічується 186 тис ліквідаторів та 1,7 млн. усіх чорнобильців. У Прилуках 150 ліквідаторів 1 категорії, і майже 300 чоловік другої. А ще - більше 6 десятків вдів.
Чорнобиль - страшний повчальний урок для всього людства, який змушує замислитися над мірою відповідальності влади перед народом. Адже питання, які виникли ще в часи Чорнобильської катастрофи, і досі залишаються без відповіді, кажуть ліквідатори. Це вперше за 35 років чорнобильці покладали квіти на граніт, вкритий снігом. Ніби саме небо плаче за жертвами трагедії планетарного масштабу.
За інформацією телеканалу ТІМ.