Прилуцька РДА, нарада про недопущення отруєння бджіл

На Чернігівщині проблема масової загибелі бджіл стоїть дуже гостро. А все тому, що аграрії без попередження проводять обробку своїх полів хімікатами, які є токсичними та небезпечними для всього живого. Пасічники б’ють на сполох. Бо одна бджолосім’я коштує від 2 до 3 тисяч гривень, а втрата меду від кожного вулика приблизно 50 кг. А головне, що відновити пасіку можна тільки на наступний рік.



У Прилуцькій РДА відбулася нарада з питань профілактики та недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів. В роботі взяли участь пасічники, представники с/г підприємств, що здійснюють виробничо-господарську діяльність на території району, голови територіальних громад та їх заступники.

На нараді звернули увагу на проведення щорічних протиепізоотичних заходів на пасіках та паспортизації. Розглянули питання стосовно порядку реєстрації пасік, як оператора ринку, та порядку дій у випадку загибелі бджіл.

Голова Малодівицької ОТГ Олена Журавель виступила з пропозицією щодо тісної співпраці аграріїв з пасічниками району. Лише за цієї умови можна запобігти масовій загибелі бджіл.

Підбиваючи підсумки наради, голова РДА Геннадій Луценко наголосив, що для уникнення негативного впливу пестицидів на бджіл та навколишнє середовище, сільгоспвиробники повинні суворо дотримуватися заходів безпеки при роботі з ними. Дотримання законів України «Про бджільництво», «Захист рослин», «Пестициди і агрохімікати», співпраця та партнерське взаєморозуміння дозволить уникнути випадків масової загибелі бджолосімей через згубний людський вплив. Адже значення бджіл дуже велике як для природи, так і для людини. Виробництво меду, гарні врожаї, будуть на користь кожній зі сторін наголосив Геннадій Луценко.


За інформацією телеканалу ТІМ.