Добре для екології та планети в цілому – так прилучани сприйняли звістку про заборону пластикових пакетів.
Відповідно до підписаного 7 червня Президентом України закону з березня наступного року за використання пластикових пакетів штрафи для підприємств торгівлі становитимуть від 8,5 до 34 тис. грн..
До 2023 року пакетами можна буде користуватися лише для пакування м’яса та риби, льоду та сипучих продуктів. Потім – лише пакунки, які не становлять жодної загрози екології. Згідно з даними наукових досліджень на повне розкладання пластикового пакету залежно від товщини треба кількасот років. У світовому океані нині плаває не один штучний острів з використаних пакетів.
Вже зараз існує багато альтернатив пластиковим пакетам – екоторбинки, пакети з біоматеріалів, які відповідають європейським стандартам. Український школяр навіть запатентував технологію виготовлення пакетів з опалого листя.
Та все ж прилучан турбує питання ціни замінників, щоб вони не виявились захмарно дорогими.
Забороні пластика радіють і комунальники. Боротися з ним важко, практично неможливо. Допомагають громадські організації та мешканці, яким небайдужа екологія не на словах а на ділі.
По місту вже існує 16 майданчиків для роздільного збору сміття – папір до паперу, скло – до скла, пластик – до пластику. Нажаль, поки що люди до цього відносяться прохолодно, хоча є й такі, які активно долучаються.
На розподілі вторинної сировини, зібраної з контейнерів для роздільного збору сміття, підприємство «Послуга» має до 20 тис. прибутку щомісяця. Щоправда виокремити з контейнерів для збору пластику власне пакети практично неможливо. Але якщо їх вже з наступного року не буде в обігу, від цього виграють всі – і люди, і природа.
За інформацією телеканалу ТІМ.