Замість паперової – електронна

Трудова книжна в електронному форматі – з 10 червня 2021 року набув чинності закон, яким запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі. Законодавче нововведення передбачає фактичну відмову від оформлення та ведення паперової трудової книжки. Протягом 5 років відбудеться перехідний період для включення до державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника.



У цей час можна використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність. Документ визначає, що внесення відомостей про трудову діяльність до державного реєстру через веб-портал електронних послуг пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів трудової книжки, довідок, тощо здійснюється працівником і роботодавцем з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до державного реєстру роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис.
При цьому також передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком призначають автоматично, без звернення особи, з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

Водночас уточнюється, що за бажанням громадянин може одержувати пенсію з більш пізнього віку.


За інформацією телеканалу ТК Прилуки.

Новини компаній
16:50, 22 серпня