Молодь Прилук потребує молодіжного центру

Сьогодні на вечірці «Тайм аут» у кафе «Завод» зібралася найактивніша прилуцька молодь, яка сама для себе організовує дозвілля. Ще недавно ця когорта неспокійних душею молодих людей була активними учасниками молодіжного центру, а сьогодні вони мов бездомні змушені шукати затишний куточок для свого дозвілля.



Нагадаємо, молодіжний центр у місті 3 роки тому було відкрито за підтримки ГО «Українська громадська рада». Тоді центр активно проіснував рівно півтора роки і припинив свою діяльність, з сумом пригадують його найактивніші учасники.

Михайло вже з 14 років приймав активну участь у громадському житті міста. Як результат, у 15 він реалізував один з найпотужніших локальних проектів «Школа успіху», який тоді прогримів на всю України. Саме молодіжний центр свого часу дав юнаку потужний імпульс до дії та надихнув його на плідну діяльність.

3 роки тому Анна стояла у самих витоків молодіжного центру в Прилуках. Об’єднавши навколо себе активну молодь, хлопці та дівчата за лічені дні організували з десяток гуртків різних напрямків.

Закриття молодіжного центру не вибило з колії молоду активну молодь, скоріше навпаки дало потужний імпульс для боротьби та продовження активної діяльності.

Спостерігаючи за прикладом інших міст, таких як Ніжин, Чернігів, Бердичів, молоді люди не можуть зрозуміти, чому в той час, коли очільники інших міст приділяють таку увагу молоді, роблячи ставку на її всебічний розвиток, у Прилуках влада навпаки ігнорує ініціативних активістів.

У Прилуках сформувався кістяк потужних, амбітних, творчо мислячих молодих людей, які готові звертати гори, аби лише влада їх почула і підтримала.

Молодіжний центр, який би фінансувався з місцевого бюджету, міг би стати справжню кузнею кадрів молодих спеціалістів з абсолютно різних напрямків, кажуть активісти.

Молоді люди хочуть достукатися до місцевої влади і пояснити, що в місті їм на жаль нічим зайнятися. Вони хочуть мати власний культурний простір, де б можна було регулярно збиратися та втілювати в життя цікаві проекти, вигравати гранти, обмінюватися досвідом та здобувати нові навички. У них для цього є все – знання, вміння, бажання. Бракує лише одного - зворотного зв’язку від влади та фінансування.

Найпростіше кинути все і поїхати шукати кращого життя до іншого міста чи навіть країни. Та хочеться розвиватися на малій батьківщині, створювати тут власні сім’ї, розвивати рідне місто, кажуть молоді активісти. На жаль робити це без підтримки на пустому ентузіазмі дуже складно. Молодь все ж сподівається, що місцева влада їх почує, піде на зустріч і допоможе зі створенням молодіжного центру, як це відбувається в інших українських містах.


За інформацією телеканалу ТІМ.