Психолог про безпеку дітей

З якого віку відпускати дитину саму на прогулянку, до школи чи магазину. Як уникнути небезпечних ситуацій з дітьми, викрадень чи травмувань? Відповіді дала відома прилуцька психологиня Лариса Борсяк.

Дбаючи про безпеку дітей на вулиці, пам'ятайте, що не потрібно на дитину одягати дорогі прикраси та давати інші цінні речі. Та постійно говоріть з дітьми, розповідаючи про можливі небезпечні ситуації, радить психологиня.



Поясніть дитині, що не можна говорити з незнайомцями, йти з ними куди-небудь, брати щось з їх рук і тим більше сідати в машину. Дітям варто усвідомити, що кожен незнайомець - людина потенційно небезпечна. Неважливо, хто це - дівчинка, хлопчик, дідусь чи літня жінка: якщо дитина не знає його, то перед ним незнайома людина а, значить, ставитися до неї варто відповідно. Іноді батьки, самі того не усвідомлюючи, наражають дитину на небезпеку, пояснює психолог.

Навчіть дитину триматися на безпечній дистанції від незнайомої людини. Якщо підозріла людина йде на зближення, потрібно швидко йти або тікати від нього в безпечному напрямку.
Серед зловмисників знайдеться чимало прекрасних психологів, які зможуть легко «заговорити» дорослу людину, не кажучи вже про дитину. У цьому випадку розмову з сумнівним співрозмовником діти можуть припинити словами «Вибачте, мені потрібно запитати дозволу батьків», «Вибачте, не можу Вам в цьому допомогти». Поки незнайомець намагається аналізувати ситуацію і приймає рішення, у дитини є час на те, щоб покинути небезпечне місце або покликати на допомогу дорослих.

Постарайтеся донести до своєї дитини думку про те, що вона не зобов'язана допомагати незнайомим людям, навіть якщо цього вимагає ситуація або суспільна мораль - це небезпечно.

Пам'ятайте, що привчати дитину до самостійності потрібно поступово. Не лякайте дитину і не розповідайте про всі небезпеки відразу. Подавайте інформацію акуратно, радить психолог.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Новини компаній
16:50, 22 серпня