"Коли нестерпно холодно і вдень, і вночі – ви тримаєте фронт, і завдяки вам всі тримаються. Саме завдяки тобі, український воїне", — сказав Зеленський.
Також президент ушанував пам’ять загиблих захисників і захисниць України. Він поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих захисників України, яка знаходиться на Михайлівській площі в Києві. У церемонії також узяли участь голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
День ЗСУ
6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України (ЗСУ). Цю дату обрали не випадково: саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закони "Про Збройні сили України" та "Про оборону України", заклавши правову основу для створення сучасної української армії. З того часу цей день став офіційним святом, на честь героїзму та самовідданості українських військових.
Дата святкування збігається з початком Першого зимового походу армії Української Народної Республіки та Днем Святого Миколая, який, після зміни церковного календаря з 2023 року, також почали відзначати 6 грудня.
Цікаві факти про ЗСУ
Збройні Сили України стали першими у світі, хто успішно застосував "рій" безпілотних катерів для атаки на великі кораблі. Українська армія — єдина в світі, яка має у своєму складі Сили безпілотних систем.
Станом на 2024 рік понад 50 тисяч жінок служать у ЗСУ. Також сучасна українська армія є однією з найважливіших та найбільш інноваційних сил у світі, які активно впливають на перебіг глобальної геополітики.
Історія українських військових формувань розпочалася задовго до створення Збройних сил у 1991 році. Яскравим прикладом цього є Перший зимовий похід армії Української Народної Республіки (УНР). Ця подія стала символом мужності та патріотизму українських військових, які, попри всі труднощі, вели боротьбу за незалежність. Наразі ЗСУ продовжують ці традиції, забезпечуючи національну безпеку України в умовах новітніх викликів та загроз.
Інформує informator.ua