Чи реальне бажання Трампа і який план США .Перемир'я до Великодня

США все ще розраховують укласти угоду про перемир'я в Україні до Великодня, 20 квітня, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Вони ж визнали, що ці терміни можуть зміститися через "великі розбіжності" в позиціях сторін. Тим часом у Саудівській Аравії розпочались човникові перемовини між Росією, США та Україною, щоправда, поки що тільки про енергетичне перемир'я та ситуацію на Чорному морі.

На цьому фоні радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц окреслив алгоритм, як США бачать досягнення повного припинення вогню.

  • Почались перемовини про мир між Росією, США і Україною. Хто і про що домовляється

"США сподіваються на швидку мирну угоду в Україні, але Путін, схоже, нікуди не поспішає", - пише Bloomberg. Як приклад агентство наводить обстріли Росією дронами міст України, зокрема Києва, а Україна б'є по нафтових і воєнних базах Росії. А також те, що учасником переговорів від РФ став ексголова п'ятої служби розвідки ФСБ Сергій Беседа.

Зараз Росія висуває максималістські вимоги навіть для тимчасового перемир'я - зокрема, повне припинення поставок зброї в Україну, нагадує Bloomberg.

Однак, як кажуть співрозмовники агентства, США поки що не давали згоди на будь-які обмеження в поставках.

В Європі побоюються, що заради дипломатичного успіху президент Дональд Трамп може "пожертвувати інтересами України", але, як зазначають джерела Bloomberg, Трамп розуміє, що будь-яка угода має бути прийнятною для Києва, і тому не готовий йти на дуже великі поступки.

При цьому, як твердять джерела, і в Москві, і у Вашингтоні вважають, що без припинення вогню зустріч між Трампом і Путіним відбутися не може.

Британська Telegraph додає, що президенти США й Росії розійшлися в думках щодо перспектив мирних переговорів. І Путін руйнує надії Трампа на швидке перемир'я в Україні.

Хоча спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що США "з оптимізмом" дивляться на те, що саміт у Саудівській Аравії прокладе шлях до "повномасштабного" припинення вогню, у Кремлі заявили, що зустріч "тільки починається" і що попереду чекають "складні переговори".

"Ми тільки на початку цього шляху", - попередив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

США просять Росію повернути українських дітей.

Радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц заявив у неділю в інтерв'ю каналу CBS, що Київ і Москва мають зробити "низку заходів заради зміцнення довіри між собою".

Одним з них є повернення українських дітей, примусово вивезених на територію Росії.

Минулого тижня стало відомо, що в рамках економії федерального бюджету адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування дослідницької групи Єльського університету, яка з початку війни в Україні займалася пошуками викрадених Росією українських дітей.

В інтерв'ю CBS Волтц сказав, що вивченням подібних програм займається держсекретар США Марко Рубіо, і він не може коментувати цю тему.

"Але я можу сказати, що президент Трамп говорив з обома лідерами про обмін полоненими. І росіяни, і українці обмінялися полоненими, майже 200 людей, відразу після його [Трампа] заклику. І він також говорив про майбутнє цих дітей. Тож це, звісно, перш за все заходи зміцнення довіри", - заявив радник Білого дому з національної безпеки.

Обмін полоненими був запланований ще до розмови Трампа з Путіним.

При цьому він додав, що "нам потрібно зробити крок назад".

"Лише кілька місяців тому ніхто не говорив про те, як закінчиться ця війна. І ми маємо запитати себе, який вигляд це матиме через рік, через три роки? - сказав посадовець, не пояснивши, однак, що мається на увазі під "кроком назад".

Автор фото,Getty Images

Підпис до фото,У ніч перед початком перемовин Росія завдала масованого удару дронами по Києву

Щодо ширшого порядку денного переговорів в Ер-Ріяді, де в неділю американці зустрілися з українською делегацією, а в понеділок зустрічаються з російською, Волтц заявив, що насамперед США розраховують досягти угоди про припинення вогню в Чорному морі, щоб Росія і Україна могли нормалізувати торгівлю зерном і паливом.

При цьому Україні і так налагодила торгівлю та загнала російський флот у далеку базу в Новоросійську, бо Росія вийшла із "зернової угоди", яку укладали кілька років тому.

Потім, за планом США, сторони обговорять питання заморожування ліній фронту там, де вони є наразі, і це, сказав Волтц, стане одним із механізмів підтримки миру.

"І потім, звісно, будуть обговорюватись більш широко деталі постійного і міцного миру, те, що українці називають гарантіями безпеки", - заявив Майк Волтц в ефірі CBS.

"Путін не хоче захопити всю Європу" - Віткофф

Тим часом спеціальний представник президента США Стівен Віткофф зробив чергову заяву щодо лідера РФ в інтерв'ю телеканалу Fox News Sunday.

На запитання, чи вважає він, що Володимир Путін хоче захопити ще більше українських територій чи навіть напасти на інші європейські країни Віткофф відповів:

"Я просто не бачу, щоб він хотів узяти всю Європу. Це суттєво інша ситуація, аніж під час Другої світової".

"У цьому сенсі я йому вірю на слово, і я гадаю, що і європейці теж починають приходити до цієї віри. Але це ніби й не має значення. Це академічне питання... На порядку денному - зупинити вбивства, зупинити різанину. Давайте покінчимо з цим".

Віткофф також висловив оптимізм щодо результатів переговорного процесу довкола України і сказав, що вірить у готовність Кремля домовлятись про припинення війни.

"Я відчуваю, що він [Путін] прагне миру", – сказав Віткофф.

Водночас британський прем'єр Кір Стармер не поділяє цього оптимізму.

"Я не довіряю Путіну. - цитує його New York Times. - Я впевнений, що Путін наполягатиме, щоб Україна після угоди була беззахисною, тому що це дасть йому те, чого він хоче, а саме можливість зайти [в Україну] знову".

Відомо, що Велика Британія і Франція працюють над планом введення військ в Україну, який допоможе гарантувати безпеку Києва.

Інформує bbc.com