Заведено вважати, що робота системи «Прозорро.Продажі» призначена здебільшого для тих, кого цікавить майно державної та комунальної власності. Однак український бізнес чи фізична особа так само можуть безоплатно користуватися системою для продажу свого майна.
Система налічує понад 50 тисяч активних користувачів-учасників торгів, ще більша кількість переглядає аукціони та шукає цікаві лоти. Уявіть, що ця кількість потенційних покупців побачила ваш об’єкт та зацікавилися ним.
Усього провели близько 32 тисяч комерційних аукціонів загальною вартістю у 722 мільйони гривень. Організатори аукціонів отримали ці кошти, які використали для розвитку бізнесу або для власних потреб. Серед організаторів комерційних аукціонів можна виділити такі компанії як «Нова Пошта», «Сандора», «Укртелеком» тощо.
Яке майно можна продати чи здати в оренду?
Це може бути комерційне й житлове нерухоме майно, авто, землі, обладнання, вторсировина тощо. Крім того, шляхом проведення аукціону ви можете передати права на перевезення вашим транспортним засобом або на те, щоб розмістити пересувну споруду на вашій ділянці землі.
Хто оголошує комерційний аукціон?
Такі торги з продажу або оренди майна оголошує фізична чи юридична особа, яка володіє цим майном.
Фізичні особи мають деякі обмеження:
- у разі проведення аукціону з реалізації майна початкова вартість лота має стартувати від 100 тисяч гривень;
- у разі проведення торгів з оренди початкова вартість має складати не менш як 10 тисяч гривень.
Також оголосити аукціон може ваша довірена особа.
Які типи торгів можна проводити?
Можна почати з англійського аукціону. Це класична модель торгів, які проводять в три раунди з підвищенням ціни в кожному з них. Таку модель рекомендують застосовувати у разі, якщо ваше майно має високу конкуренцію і ви маєте впевненість в його початковій вартості.
Наступна модель — голландська. Цей аукціон проводять на зниження ціни. Вам потрібно визначити ціновий діапазон, за який ви хотіли б реалізувати чи здати в оренду ваш лот. В день проведення торгів учасники зупинять зниження вартості в межах встановленого вами цінового діапазону на тій ціні, яку вони вважатимуть прийнятною. Рекомендується застосовувати цю модель у разі невпевненості щодо ринкової ціни лота.
Також застосовують торги з закритими пропозиціями. У такому разі аукціон не проводиться. Вам потрібно опублікувати оголошення та упродовж 3-5 днів учасники подаватимуть заявки з власними цінами. Коли приймання пропозицій завершиться, угоду укладають з тим учасником, запропонована ціна якого виявилася найвищою.
Як провести успішний аукціон?
1. Розкрити відомості про лот
Треба детально описати об’єкт, вказати інформацію щодо його кількісно-якісних, а також інвестиційно-привабливих характеристик. Іншими словами, дати учасникам зрозуміти, що купити чи взяти в оренду цей лот — це гарна ідея.
2. Обрати правильну модель торгів
Враховуючи тип лота і його опис, фахівці електронної торговельної системи допоможуть вам визначитися з моделлю аукціону, яка найкраще вам підійде.
3. Початкова вартість
Ціна лота не має бути значно вищою за ринкову ціну. Не рекомендується завищувати вартість при публікації оголошення, адже під час проведення торгів ціна підвищується, що збільшує конкуренцію, тож початково завищена вартість може погано вплинути на результати аукціону.
Скільки потрібно заплатити за проведення аукціону?
Організатор (продавець або орендодавець) може використовувати майданчик безкоштовно, це визначається договором. Винагорода майданчика сплачується переможцем торгів.
Якщо Ви маєте намір скористатись системою Прозорро.Продажу пропонуємо Вам ознайомитись більш детально про механізм та переваги продажу та оренди власного майна на електронних аукціонах - https://ezakupivli.com.ua/rmb/dobrovilniy-prodazh
Більш детально про переваги продажу власного майна на онлайн аукціонах читайте в нашому матеріалі – Як вигідно продати власну нерухомість на онлайн аукціоні
На платформі EZakupivli можна – Переглянути всі актуальні лоти Прозорро.Продажі та СЕТАМ з продажу та оренди майна. Фахівці компанії допоможуть Вам підготувати оголошення та допоможуть продати майно як найвигідніше.