Звичайне покриття площі перед будинком тротуарною плиткою без створення архітектурних та дизайнерських шедеврів – правильне рішення, якщо бюджет невеликий, а вартість покупки є критичним показником. Звісно, що краще дочекатись можливості купити в онлайн-магазині Завод ФЕМ ту плитку, яка гармонійно сполучатиметься із зовнішнім виглядом офісу чи приватного котеджу. У асортименті магазину завжди актуальні форми плитки, кольори на різні смаки.

Як ми вже зазначали, не завжди пріоритетом є вишуканий дизайн. Якщо доцільність переважає, тоді варто розглянути недорогі, але привабливі за характеристиками різновиди плитки. Хоча і в цьому способі добору матеріалів треба виконати декілька правил.

 

Товщина плитки

 

Все залежить від того яким буде навантаження. Якщо це виключно пішохідна зона, тоді можна купити плитку із товщиною не більше 25 мм. Така плитка витримає тривалий час і вагу візка із квітами чи дитячий велосипед. Але якщо треба виконати мощення перед гаражем чи на майданчику перед будинком буде регулярно з’являтись для паркування авто, тоді треба купувати плитку із товщиною 40 мм. Тоді вона буде слугувати тривалий час і не буде потреби постійно замінювати розколоті під надмірною вагою, плитки.

Витратити ще більше грошей, але мати необхідний мінімум витривалості потрібно буде для місць, де є більш-менш інтенсивний рух транспорту. Тут потрібно купувати вже плитку із товщиною 60 мм і більше.

 

Підбір кольорів

 

Треба обирати простий контраст. Найдешевшою внаслідок відсутності забарвлення є плитка сірого кольору. Її колір є природним кольором цементу – основного інгредієнта під час виготовлення. Вона гармонійно буде сполучатись із яскравими кольорами фасаду: червоний, жовтий, синій, зелений та інші кольори райдуги.

Захоплюватись експериментами у напрямку поєднання кольорів на контраст – хороша ідея, проте поєднувати пофарбовану у колір веселки, наприклад помаранчевий колір, оштукатурену стіну із жовтою плиткою – не варто. Тобто яскраві кольори треба сполучати із сірим, білим чи темним. Найоптимальнішою буде ціна сірого звичайного елементу плитки.

 

Форма плитки

 

В цьому випадку можна зупинитись на простих формах. Адже якщо викладати привабливу, проте складну за формою плитку, це потребуватиме додаткових витрат часу будівельників. Тому і вартість такої роботи буде більша. Саме тому оптимальними будуть такі популярні форми плитки, які геометрично відповідають квадрату чи прямокутнику:

  • «старе місто»;
  • «старий майдан»;
  • цеглина;
  • лайнстоун;
  • бруківка;
  • цегла без фаски;
  • квадрат;
  • патрен;
  • паркет.

Складніші види плитки – ромбоподібної форми або форми подвійної букви «Т», потребуватимуть майстерності будівельників та більших часових проміжків для виконання укладки. І викликатимуть більше витрачання коштів.

Водночас навіть виконання основних правил підбору плитки дозволить за оптимальну вартість отримати якісний і привабливий вигляд доріжок і прибудинкової території.