Компанії можуть втратити мільйони доларів, якщо їхні сайти зупинять роботу або будуть зламані. Коли це відбувається, клієнти зазнають труднощів у отриманні критично важливої інформації та не можуть здійснювати покупки. Ще гірше, що бренд і репутація бізнесу можуть постраждати.

Перевантаження серверів є однією з основних причин збоїв сайтів. Проблеми з інфраструктурою, піки веб-трафіку та хакерські атаки є деякими з основних причин цих перевантажень. Такі атаки є дуже поширеними у всьому світі.

Для боротьби з цим, компанії можуть впроваджувати проксі-сервер як канал для перехоплення запитів, балансування навантажень та захисту своїх первинних серверів.

Це має значення, оскільки проксі-сервер може діяти як посередник між початковим запитом та сервером, що зберігає запитуваний файл.

У цій статті ми розглянемо, що таке проксі-сервер та обговоримо його різні типи на ринку. Перш ніж ми почнемо, давайте визначимо, що таке проксі-сервер і зрозуміємо, як він працює.

Що таке проксі-сервер?

Отже, ви запитуєте: "Що таке проксі?". Проксі-сервер — це комп'ютерна програма, яка діє як портьє між користувачем, що шукає інформацію, та сервером.

Сервер схожий на замок, який зберігає та захищає приватну інформацію. Таким чином, проксі було б як підйомний міст на вході до замку. Його функція полягає у забезпеченні безпеки та захисту від загроз (наприклад, DDoS-атак чи інших), одночасно збираючи та пересилаючи запити користувачів у систематичний спосіб.

Просто кажучи: це посередник, але його роль та обов'язки йдуть набагато далі.

Для чого використовується проксі-сервер?

Існує багато різних причин, чому фізична особа чи компанія може розглянути можливість інвестування в проксі-сервер у своєму технологічному арсеналі. Давайте дізнаємось, що таке проксі і як він може використовуватися різними способами.

Залежно від вашого випадку використання, ви можете виявити цінність проксі-сервера різними способами — також можуть використовуватися різні проксі.

Як працюють проксі-сервери?

Крок за кроком розбір того, як працюють проксі-сервери, допоможе нам зрозуміти цінність, яку вони надають. Однак, щоб зрозуміти, як працюють проксі-сервери, вам потрібно дізнатися про два найпоширеніших типи проксі-серверів: проксі forward і проксі reverse.

Проксі forward vs Проксі reverse

Проксі forward приймає запит від користувача/клієнта і передає його через інтернет до сервера походження.

Проксі reverse захищає сервер з більшою безпекою, фільтруючи запити користувача/клієнта і надаючи їх серверу походження лише для надсилання файлу назад користувачу/клієнту. Це перешкоджає прямій взаємодії користувача/клієнта із сервером походження. Go-proxy.com пропонує можливість додати проксі reverse у всіх своїх планах.

Обидва працюють як посередник. Вони відрізняються за позицією, яку вони займають під час запиту файлу або частини вмісту веб-сайту. Проксі forward знаходиться на кінці користувача, тоді як проксі reverse зазвичай налаштовується компанією для збору і надсилання інформації назад користувачу, який ініціював запит.

Джерело: офіційний сайт компанії Go-Proxy - лідер у сфері приватних мобільних проксі в Україні