Цікаве й оригінальне слово моветон вже давно стало частиною нашої мови. Що воно взагалі означає? Йдеться про те, що описує наявність несмаку, поведінку, що являється несумісною. Або це можуть бути слова, що йдуть проти суспільних норм. Але звідки взялося це слово, чому прийнято вживати, коли бажають вказати, що так не повинно бути, якщо людина вважає себе культурною.

«Моватон» має походження з французької кальки і це напряму говорить про «поганий тон». Саме Франція вважалася центром моди, смаку, особливо у часи XVIII-XIX століть. Це був той час, коли прийнято було збиратися на світські вечори, на яких потрібно відповідати певним стандартам. У суспільстві було важливо триматися правильно, дотримуватися вимог щодо манер. Людина повинна була показувати, наскільки освічена та витончена.

Якщо хтось не дотримувався таких правил, то його вважали невихованим. Той, хто відрізняється «поганим тоном». Людина, якій бракує елегантності, манер, гарного смаку.

Навіть сьогодні поняття «моветон» залишається актуальним. Наприклад, часто у натовпі можуть знаходитися особистості, що не поважають інших. Для них хамство являється звичайною річчю. Ще до цього можна віднести недоречні жарти, коли порушуються особисті кордони інших.

Відношення моветону до української культури

Незважаючи на те, що сам термін прийшов із Франції, до української реальності його також можна адаптувати з легкістю. Сказати тут можна наступне:

  • В Україні завжди залишалося чітко уявлення про «поганий тон». На весіллі та на сімейному святі існують особисті правила за якими визначається пристойність;
  • Йдеться про те, як саме люди повинні одягатися, говорити, поводитися у колі рідних чи на публіці. Якщо грубо порушити ці правила, то це й стане «моветоном». Неважливо, буде це на сучасній вечірці чи коли зустрічаєтеся з колегами;
  • Важливу роль відіграє «моветон» у культурі бізнесу. Відмовляючись від загальноприйнятих норм спілкування, використовуючи «погану» мову, є ризик знищити ділову репутацію.

Щоб не потрапити під термін «моветон» потрібно дотримуватися етикету, адже це важливо для того, щоб досягати успіху у професійній сфері.

Яким чином уникнути терміну «моветон»?

Для того, щоб уникнути даного поняття, достатньо виконувати прості правила:

  • Важливо поважати інших. Ніякої зневаги чи нехтування почуттями інших людей;
  • Потрібно знати міру в усьому. В одязі, мові, жестах. Тобто, все це повинно відповідати ситуації;
  • Краще відразу розуміти, що якщо щось являється нормою в одному випадку, може стати неприпустимим в іншій. Наприклад, уникайте фамільярних жартів у ділових розмовах.

Досить важливо знати основи етикету. Розуміючи базові норми й правила у різному середовищі, з легкістю вийде уникати недолугих ситуацій. У житті важливо знати міру в усьому, розуміти, коли діяти, а коли краще триматися у тіні. Може здатися, що у сучасному суспільстві багато чого дозволяють, але не забувайте про особисті й чужі кордони. Тоді термін «моветон» буде точно не про вас.