13:28, 9 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Оцінка учнів: думка психолога

Оцінка учнів: думка психолога

Без оцінок та домашніх завдань – такі реалії навчання в рамках реформи нової української школи. Дітей початкової ланки не можна травмувати оцінками – в один голос стверджують в міносвіти України. Натомість психологи дотримуються консервативної точки зору і наполягають на оцінюванні знань учнів вже починаючи з 1 класу, як це було раніше. Не обов’язково оцінкою, можна смайликом, сонечком, чи квіточкою – варіантів оцінити знання маса, головне аби дитина розуміла свій рівень і знала до чого їй прагнути. Одним словом оцінка мотивує, не залежно від віку, стверджує психологиня Лариса Борсяк.



Від оцінювання в школі відходять уже 3-й рік. Дітям не ставлять оцінки в початковій школі, бо НУШ пропонує такий підхід, в якому важливо не лише чого конкретно діти навчились – рахувати, та писати, а для чого ці навички їм знадобляться в житті. Сучасна освіта пропонує відмовитися від оціночної парадигми, до якої ми всі звикли, каже психолог.

Якщо не балами, то хоча би словами, але оцінювати роботу дитини потрібно обов’язково, наголошує психолог.

Відсутність оцінки – це найгірша оцінка, цитує слова класика Лариса Борсяк і додає, що оцінка в любому випадку має бути. Немає нічого страшного в тому, коли вчитель виносить оцінку в класі на загал, це абсолютно нормальна практика.

Якщо ваших дітей не оцінюють в школі, психолог радить батькам робити це хоча б удома. Бо як не крути, а оцінка мотивує рости, ставати кращим і успішнішим.


За інформацією телеканалу ТІМ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оцінки #психолог #початкова школа
live comments feed...