09:57, 15 грудня 2022 р.
раптова перевірка боєздатності Білорусі не є ознакою підготовки до нападу на Україну
Американський інститут вивчення війни (ISW) знову звернувся до причетності білорусів до російської агресії проти України.
Експерти Інституту вивчення війни впевнені у малоймовірності нападу білоруської армії на Україну, незважаючи на початок раптової перевірки боєздатності 13 грудня.
“Розгортання [підрозділів], ймовірно, є частиною російських інформаційних операцій, які вказують на можливість приєднання білоруських сухопутних військ до російського вторгнення в Україну”, – зазначається в повідомленні.
Експерти звернули увагу, що до перевірки залучені білоруські підрозділи, які виконують інженерні завдання та відпрацьовують форсування річок Німан і Березина, які розташовані за 170 і 70 кілометрів від білорусько-українського кордону відповідно.
Міністерство оборони Білорусі 13 грудня оголосило про раптову перевірку боєготовності військ.
У Державній прикордонній службі України заявили, що стежать за всіма спільними білорусько-російськими навчаннями, створенням спільного угруповання військ Союзної держави, їх переміщенням уздовж кордону з Україною, а також за рівнем загрози для України.
«Не варто панікувати. Для нас це нічого не змінює. Просто ми маємо зробити все необхідне, щоб наша лінія кордону та кордон були готові відбити будь-яку агресію чи напад будь-яких підрозділів, які намагатимуться до нас зайти з війною», – наголосив речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко. 13 грудня на брифінгу в Києві.
«Не варто панікувати. Для нас це нічого не змінює».
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов так відреагував на раптову перевірку боєздатності армії в Білорусі.
«Білорусь окупована Російською Федерацією, але та людина, яка зараз перебуває на території Білорусі (Олександр Лукашенко — РС), робить усе можливе і неможливе, щоб білоруси не втягувалися у війну проти нашого народу. Вони знають, чим це для них може закінчитися… У них сьогодні були уроки. Ми знали, що вони будуть. Для нас це не щось раптове. Ми готові до будь-якого розвитку подій, якщо Російська Федерація спільно з Білоруссю вчинять певні акти агресії. Ми розуміємо, що відбувається з нашого боку, ми готуємося», – сказав він в ефірі Українського національного телемарафону.
Данілов зазначив, що підготовка України до можливої агресії з півночі почалася “досить давно”, зокрема неодноразово інспектувалися прикордонні з Білоруссю райони.
У Державній прикордонній службі України заявили, що стежать за всіма спільними білорусько-російськими навчаннями, створенням спільного угруповання військ Союзної держави та їх переміщенням уздовж кордону з Україною.
«Ми поки що не бачимо жодних активних дій – ні підрозділів Збройних сил Республіки Білорусь, ні російських підрозділів. Відомо, що певним додатковим викликом є оголошення боєготовності білоруської армії. Ми будемо спостерігати за тим, як розвиватиметься ситуація, у тому числі, наскільки ці підрозділи підійдуть до кордону з Україною», – сказав речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко 13 грудня на брифінгу в Києві.
За його словами, таким чином Росія і Білорусь нагнітають ситуацію.
«Не варто панікувати. Для нас це нічого не змінює. Просто ми маємо зробити все необхідне, щоб наша лінія кордону і кордон були готові відбити будь-яку агресію чи напад з боку будь-яких підрозділів, які намагатимуться пройти до нас з війною», – підкреслив він.
«Сили оборони України відстежують цю ситуацію, щоб розуміти, наскільки вона загрозлива для нашої держави. І хоча ми прямо не визначаємо таке угруповання, яке могло б здійснити вторгнення, такі дії – спільні навчання, розгортання спільного угруповання, перевірка боєготовності – все це свідчить про те, що Білорусь активно співпрацює з Росією і країни діють відповідно до спільного плану», – пояснив Андрій Демченко.
Речник Держприкордонслужби України підкреслив, що на кордоні з Білоруссю та на кордоні українські військові “нарощували оборонні позиції” і продовжують їх нарощувати. “Ми бачимо, як Росія тисне на Білорусь, намагаючись втягнути їх у повномасштабне вторгнення на територію нашої країни, у відкриту війну”, – додав він.
«Крім того, українські військові здійснюють заходи з обходу місцевості на найбільш загрозливих напрямках, активно проводять фортифікаційне посилення кордону. У цьому нам активно допомагає місцева влада. Для контролю ситуації на лінії кордону посилюється система відеоспостереження та активно залучаються безпілотники», – наголосив Андрій Демченко.
Про раптову перевірку боєготовності військ 13 грудня повідомила прес-служба Міноборони Білорусі.
Влада попередила, що в цей період планується пересування військової техніки та особового складу, а також тимчасове обмеження руху громадян (транспорту) окремими дорогами загального користування та територіями області.
Матеріал опублікований за темою:
- Інститут вивчення війни назвав причини введення російських військ у Білорусі
- Інститут вивчення війни: Білорусь не припинить підтримувати Росію у війні проти України, але не посилатиме свою армію
- Розвідка Великої Британії: через великі втрати бронетехніки Росія додатково запросила до Білорусі 100 танків і БМП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:38
20 грудня
live comments feed...