Новини компаній
15:00, 24 листопада 2023 р.
Надійне джерело
Які квартири добре продаються на первинному ринку столиці та області навіть під час війни?
Новини компаній
Жити в новому будинку комфортніше та економніше, ніж, наприклад, у старому житловому фонді, зведеному в радянський період. Тому й конкурувати зі старим житлом новобудовам завжди значно простіше. Проте війна внесла свої корективи у ринок нерухомості новобудов Києва та області. І щоб нові квартири мали попит у покупців, вони повинні мати гарні характеристики у багатьох аспектах. Яке житло зараз користується найбільшою популярністю на ринку первинної нерухомості ми запитали у експертів.
Що найкраще купують на первинці?
За статистикою, у першому півріччі 2023 року житлове будівництво в Україні найбільш активно розпочиналося в Київській області (тут будували 6926 нових квартир), Івано-Франківській (4745) та Львівській (4118). У Києві за півріччя почали будувати лише 2698 нових квартир.
За даними групи компаній DIM, зараз українці купують нерухомість:
- 80% для власного проживання;
- 10% для інвестування або під оренду, щоб примножити капітал;
- 10% як альтернативу банківським депозитам для збереження коштів.
Антон Мирончук, СЕО інвестиційної групи «Молодість» підкреслив: «Як і раніше студії та однокімнатні квартири від 23 до 40 кв м є найбільш бажаними варіантами для потенційних покупців. Хоча треба зазначити, що водночас ми спостерігаємо тенденцію до зростання попиту на двокімнатні квартири, оскільки вартість їх квадратного метру, зазвичай, доступніша за однокімнатні варіанти, а різниця в ціні між великою однокімнатною квартирою і двокімнатною квартирою, площею 48 – 55 кв м, не така й значна».
Він додав, що все більше молодих родин розуміють, що варіант сучасної 2-кімнатної квартири є оптимальним з точки зору комфорту та інвестицій, оскільки після народження дитини, він не потребуватиме заміни. У випадку придбання студії чи однокімнатної квартири для сімʼї з 3-х людей − це компромісний варіант, який з часом потребуватиме заміни, а відповідно й нових фінансових і часових витрат.
«Житло економ класу за ціною до тисячі доларів за квадратний метр купують найактивніше. Своєю чергою, попит на житло комфорт-класу вартістю $1300−1500 за м2 щомісяця зростає на 3-5%», − розповідає рієлтор Олександр Хмельницький.
Такі дані підтверджує і статистика девелоперів. Скажімо, діапазон цін в ЖК «Молодість» в Ірпені складає 770 – 1080 дол. м2. Основні продажі по комплексу стосуються пропозицій з ціною 830-920 дол. м2.
Загалом, на ціну житла впливають такі параметри, як готовність будинку, поверх, видові характеристики, площа квартири та планування, зручна транспорта розв’язка тощо.
Що покупці хочуть бачити в своїх квартирах та ЖК?
Фахівці ринку нерухомості відзначають, що на ринку купівлі-продажу особливим попитом нині користуються повністю або частково відремонтовані квартири у введених в експлуатацію новобудовах. Їх купують переважно переселенці, які хочуть «зайти й жити» одразу. Тому забудовники враховують цю тенденцію.
Наприклад, майже в усіх комплексах групи «Молодість» максимальне наповнення квартир. Все це дає змогу покупцям отримати економію часу і грошей: у квартирі є лазерна стяжка, штукатурка, якісні двері та вікна.
«Дуже важливим аспектом для наших потенційних клієнтів є наявність індивідуального опалення, яке забезпечується двоконтурним газовим котлом. Покупці вбачають в цьому рішенні більше автономії та надійності в порівнянні з міськими комунікаціями чи навіть власною котельнею, – каже Антон Мирончук, СЕО інвестиційної групи «Молодість». – Також більш важливим для клієнтів стають такі параметри, як зручність, естетика, продуманість житлового комплексу та його території, де можна прогулятися, відпочити, безпечно відпустити дітей погуляти на дворі».
Наявність розвинутої комерційної складової теж грає все більшу роль для українців. Вони хочуть мати поряд з будинком, все, що дарує затишок, комфорт та безпеку. Це і смачна кава біля будинку, і улюблена свіжа випічка. А також дитяча кімната для малечі чи аптека або магазин.
Надзвичайно важлива і наявність достатньої кількості паркувальних місць, бажано з місцями для зарядки електромобілів, оскільки все більше сімей мають один і більше автомобілів.
Для прикладу ЖК, який має великий попит у покупців, розглянемо ЖК «Молодість» в Ірпені, що будується у форматі «місто в місті». Тут передбачені п’ятиповерхові будинки, об’єднані спільною ідеєю, інфраструктурою, територією та концепцією. Вони розташовані біля Ірпінської набережної, до якої вестиме спеціально облаштована пішохідна доріжка.
Проєктом комплексу передбачено місця для відпочинку та бульвар для романтичних прогулянок, двори із дитячими та спортивними майданчиками.
Крім того, є стоянка для автомобілів з паркомісцем на кожну квартиру, а також можливість швидко діставатися столиці, оскільки в ЖК передбачений власний виїзд на Новорпінську трасу.
Комплектація квартир:
- стіни з цегли утеплені мінеральною ватою під декоративне оздоблення;
- гіпсова штукатурка стін;
- лазерна стяжка підлоги;
- опалення від встановлених у квартирах індивідуальних котлів (в студіях електро);
- встановлюються лічильники на воду, електроенергію та газ;
- вікна – двокамерний склопакет, п’ятикамерний профіль;
- вхідні двері – металеві з МДФ накладками.
Особливості ЖК:
- низькоповерхова забудова;
- комерційні площі з окремими вхідними групами із зовнішнього боку комплексу, входи до під’їздів із дворів;
- концепція «місто в місті»;
- закрита внутрішня територія «без авто та сторонніх», пішохідними алеями та освітленням;
- стоянка, що забезпечує кожну квартиру місцем під машину.
Попит відновлюється, а у майбутньому нас чекає дефіцит квартир
Якщо порівнювати сьогоднішній рівень продажів первинної нерухомості з 2022 роком, то попит на квартири збільшився в рази. «Але він ще непорівнянний з попитом, який ми мали до 24 лютого 2022 року й досі дуже нестабільний та надзвичайно чутливий до новин, ракетних ударів та в цілому до ситуації в світі. Так, після атаки на Ізраїль, ми констатували, що відвідуваність порталу ЛУН, на яких присутні сторінки наших ЖК, відчутно знизилася, – розповів Антон Мирончук, СЕО інвестиційної групи «Молодість». – Лише на 3 день після початку бойових дій в Ізраїлі та після відносної стабілізації ситуації, цікавість до нерухомості серед потенційних споживачів почала відновлюватись».
При цьому, за даними дослідження компанії Ernst & Young, масштаби руйнувань нерухомості в Україні з лютого 2022 року перевищують обсяги всього нового житла, введеного в експлуатацію за останні сім років.
Після вторгнення росії практично всі забудовники зупинили роботу, а відновили її за даними статистики близько 75%.
Тому варто враховувати, що приблизно за два-три роки (саме стільки за сприятливих умов продовжується будівництво сучасного ЖК) українці стикнуться з дефіцитом нових квартир. Такий висновок зробила Олена Дмітрієва, перший заступник Голови Правління «Глобус Банк».
Зокрема, пані Олена повідомила, що:
- кількість виданих дозволів на будівництво продовжує скорочуватися;
- торік забудовники отримали вдвічі менше дозволів, ніж роком раніше;
- цього року скорочення стартів нових будівництв продовжилося;
- водночас триває руйнування житлового фонду.
Оскільки житловий фонд зменшується, а нові проєкти розпочинаються все рідше – дедалі ймовірнішим стає дефіцит пропозиції на ринку житла в довгостроковій перспективі.
Після нашої перемоги забудовники наввипередки почнуть виводити нові проєкти на ринок – тож сподіваємося, що нестачу нового, якісного житла вдасться задовольнити за декілька років.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:38
20 грудня
live comments feed...