17:36, Вчора
Ініціативу спільної дати Великодня прокоментував Генсек Всесвітньої ради Церков
Папа Франциск та Патріарх Варфоломій закликали до рішучого кроку на шляху до єдності — визначення спільної дати святкування Великодня. Як зазначив Генеральний секретар Світової ради церков (WCC) — Джеррі Піллей, ця тема «не є лише технічною проблемою обчислення», а й питанням, що потребує уважного ставлення до збереження єдності християнської спільноти. Він зауважив: «Потрібно переконатися, що шлях до єдності не створить нових розколів».
«З вдячністю та великою радістю ми прислухалися до голосів церковних лідерів і богословів, які закликають до спільної дати Великодня як знаку християнської єдності», – сказав Піллей, передає видання agensir.it
Проблема встановлення спільної дати Великодня має глибокі історичні корені. Від самих початків Церкви існували різні методи розрахунку дати цього свята. Окрім технічного аспекту обчислень, важливим залишається й питання збереження єдності. Особливо це стосується наших братів і сестер у православ’ї, для яких дуже важливо, щоб шлях до спільної дати не створював нових розколів.
Джеррі Піллей сказав:«Труднощі в процесі прийняття рішень… повинні розглядатися як щире занепокоєння, щоб шлях до спільної дати справді включав усі Церкви».
Світова рада церков вже тривалий час працює над цією темою. У березні 1997 року відбулася спільна консультація із представниками церков із Близького Сходу в Алеппо, яка завершилася декларацією «Verso una data comune per la Pasqua». Цей крок підкреслив важливість спільного святкування Великодня, особливо для церков, що знаходяться в менш захищених середовищах.
У 2025 році, коли християни багатьох традицій відзначатимуть Великдень 20 квітня, попереду також 1 700-річчя Нікейського собору (325 р. після Р.Х.) — першого екуменічного зібрання, що піднімало питання спільної дати Великодня.
Незважаючи на виклики, всі християнські громади мають бути залучені до процесу обговорення.
«Показати світові, «що всі єдині», дати світові знак єдності не можна, якщо виключити будь-яку Церкву. Навпаки, всі Церкви повинні бути залучені до обговорення цього важливого питання, і всі Церкви повинні вибрати участь у процесах, необхідних для досягнення згоди», – сказав Піллей згадавши за Московський патріархат.
«Всесвітня Рада Церков прагне єдності, а не розколу», – додав Генсек ВРЦ.
Нагадаємо, раніше Всесвітня рада церков привітала припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС.
Інформує infonavigator.com.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...