
00:05, 28 лютого
«Альменда»-у Криму з 2014 до 2023 року чотири відсотки дітей отримали українські документи про освіту
У Криму з 2014 до 2023 року лише 4% (3922 дитини) кримських дітей отримали освітні документи українського зразка. Про це на форумі «11 років війни. Точка відліку: Крим» заявила голова Центру громадянської освіти «Альменда» Марія Суляліна.
За даними «Альменди», у Криму зафіксовано 500 060 дітей, із них 283 тисячі – шкільного віку. До анексії Криму всі діти вивчали українську мову, а станом на 2024 рік – лише 0,5% – як факультатив.
Суляліна підкреслила, що Україна має забезпечити цим дітям «зрозумілий і безпечний» доступ до української освіти, щоб документи українського зразка мали більшу частину дітей у Криму.
«До кого ми повертатимемося? Чи будуть там люди, які на нас чекають? Нині вони є. Ми не знаємо, скільки триватиме окупація. Ми повинні робити все, щоб у Криму залишалися люди, які на нас чекають. Але також, коли ми говоримо про освітню складову, то дуже важливо говорити і про сторону, яка приймає, про територію України, яка не є окупованою», – повідомила голова «Альменди».
Вона також додала, що в Україні необхідно опрацювати методичні матеріали для навчання вчителів, адаптувати їх до кримських школярів, які вже «11 років перебувають під російською окупацією та пропагандою».
«І це дуже важливі кроки, які ми можемо робити і маємо робити тут і зараз, тому що насправді часграє проти нас. А за 11 років у нас ще дуже багато моментів, які ми досі не виправили, хоча вони мали бути виправлені раніше», – додала Суляліна.
21 листопада минулого року голова Центру громадянської освіти «Альменда» Марія Суляліна під час пресконференції «Дитинство в пастці: як захистити права дітей, які опинилися в окупації» повідомляла, що у 2023-2024 навчальному році лише 0,8% дітей мали можливість вивчати українську мову.
Наприкінці листопада 2024 року повідомлялося, що в середніх школах Севастополя діти перестали вивчати українську мову. Такі дані випливали з відповіді російського Департаменту освіти і науки міста Севастополя на інформаційний запит голови Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКОС) Олега Леуса.
Наприкінці жовтня минулого року Представництво президента України в АРК повідомляло, що у школах Криму українською мовою навчаються 249 дітей, що становить 0,2% усіх учнів на Кримському півострові.
Інформує ua.krymr.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...