
11:45, 21 квітня
Понтифік помер на 89-му році життя : Помер Папа Римський Франциск
21 квітня 2025 року, у Великодній понеділок, помер Папа Римський Франциск.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Ватикану. За інформацією прес-служби Святого Престолу, понтифік помер у своїй резиденції - будинку Санта-Марта.
Папа Франциск пішов з життя після тривалої хвороби. Ще 14 лютого його госпіталізували з бронхітом, але в лікарні в нього розвинулася двостороння пневмонія з астматичними нападами. Його стан оцінювали як критичний, і йому періодично подавали кисень. 23 березня понтифіка виписали, проте лікарі рекомендували два місяці відпочинку. 16 квітня Ватикан офіційно повідомив, що Франциск не візьме участі у великодніх ритуалах через стан здоров'я.
За день до смерті, 20 квітня, Папа зустрівся з віце-президентом США Джей Ді Венсом. Зустріч була короткою - сторони обмінялися великодніми привітаннями.
Біографія
Папа Франциск, у миру Хорхе Маріо Бергольйо, народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в родині італійських емігрантів. Перш ніж прийняти духовний шлях, працював охоронцем нічного клубу, лаборантом і прибиральником. У 17 років відчув покликання до служіння. У 21 рік вступив в орден єзуїтів, навчався філософії та теології, викладав у католицьких коледжах. У 1980 році став ректором семінарії святого Йосипа, а пізніше - духовним директором архієпископії Кордови.
У 2001 році Бергольо отримав сан кардинала. Відрізнявся скромним способом життя - відмовився від службової машини, жив у звичайній квартирі. У 2005 році вже висувався на пост папи, але не набрав необхідної кількості голосів.
13 березня 2013 року він став 266-м Папою Римським. Франциск став першим папою з Латинської Америки, першим єзуїтом на цій посаді і першим неєвропейцем за більш ніж 1200 років. Ім'я він вибрав на честь святого Франциска Ассизького.
Реформи та ініціативи
Понтифік прославився прогресивними поглядами та реформами:
- запустив мобільний додаток для молитов Click to pray;
- розпорядився встановити душові кабінки для безхатченків у Ватикані та Римі;
- провів аудит Ватикану, підтримав антикорупційні заходи;
- спростив процедуру визнання шлюбу недійсним;
- критикував клерикалів за відмову хрестити позашлюбних дітей;
- виступав за права ЛГБТ, підтримав створення законів про цивільні союзи.
У 2016 році провів історичну зустріч із патріархом Кирилом у Гавані - вперше за всю історію діалогу між Католицькою та Російською православною церквою.
Ставлення до війни в Україні
Франциск неодноразово висловлювався проти російської агресії, закликаючи до миру і припинення насильства. Він називав війну в Україні "ганебною катастрофою для людства". У січні 2025 року понтифік закликав міжнародну спільноту докласти зусиль до завершення війни.
Деякі його заяви, наприклад про "білий прапор" у березні 2024 року, викликали неоднозначну реакцію, але Ватикан роз'яснив, що йшлося про важливість діалогу, а не про капітуляцію України.
Спадщина
Папа Франциск увійде в історію як духовний лідер, який прагнув наблизити церкву до людей, реформувати її структуру і зробити її більш відкритою. Його відхід став величезною втратою як для Католицької церкви, так і для мільйонів вірян по всьому світу.
Інформує socportal.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:21
Вчора
13:41
23 квітня
ТОП новини
live comments feed...