Новини компаній
16:50, 22 серпня
Як вибрати ідеальний джин?
Новини компаній
Джин – це міцний алкогольний напій, який спочатку виробляли як спиртову настоянку ялівцю і використовували в лікувальних цілях. Проте сьогодні існує великий вибір джинів різних видів: сухий джин, ботанічний джин, крафтовий джин, – на полицях українських магазинів вибір джинів є дуже великим. Та і технології виробництва джину сильно розвинулись з часів перших прототипів джину. Щоб не заплутатись у всьому розмаїтті джинів, ми зібрали поради експертів. Ці поради допоможуть вибрати ідеальний джин.
З чого роблять джин?
Основний інгредієнт джину – це ялівець. Саме за ялівцевим ароматом можна відрізнити характерний смак джину. Проте деякі види джину можуть містити більше ялівцю, маючи яскравіший ялівцево-хвойний аромат, а інші – менш виражений аромат ялівцю і чистий смак.
Мабуть, основний інгредієнт – це єдине, що поєднує різні види і стилі джину.
Стилі і смаки джину
Лондон-драй (сухий джин. лондонський сухий джин, London Dry) має чітко регламентовану етапність виробництва: його виготовляють з нейтрального спирту, а в смаку домінує ялівець. До того ж, у лондонський сухий джин заборонено додавати після дистиляції інші інгредієнти та спеції, крім води, тому цей джин завжди буде прозорим з нейтральним м'яким алкоголем і домінуючим ялівцевим ароматом та смаком. Проте разом з ялівцем у лондонський сухий джин можуть додавати деякі інші рослини чи трави, тому деякі лондонські сухі джини можуть мати цитрусовий аромат, але хвойний ялівцевий аромат все одно буде домінувати. Лондон-драй – це універсальний джин і чудово підходить для більшості коктейлів на основі джину.
Старий Том (Олд Том, Old Tom) – походження назви цього виду джину овіяне легендами, але основна риса, яка відрізняє цей джин від інших, – це солодший смак, який може поєднуватися з ледь відчутним смаком лакриці або з ботанічними нотами. Джин Старий Том також можна використовувати для приготування коктейлів, проте пам'ятайте, що він солодший, тому кількість інших солодких інгредієнтів у коктейлі можна трохи зменшити.
Navy Strength (дослівний переклад – “сила військово-морських сил”) – джин, міцність якого вище 57%. Такий джин був на кораблях військово-морських сил, і легенди кажуть, що капітани перевіряли, чи джин не розбавлений, наливаючи його на порох. Якщо порох все одно горів, джин вважався нерозбавленим. За смаком цей джин насичений, але його можна розбавляти, щоб посилити інтенсивність смаку. Джин Navy Strength чудово підходить для солодких коктейлів, а також для коктейлів з вершковими лікерами.
Contemporary Dry (новітній або сучасний сухий) – це джин, який не має чітко регламентованих правил. Контемпорарі-драй або сучасний сухий джин включає різні стилі, які зараз популярні у США і поступово набирають популярність у Європі. У складі таких джинів можуть бути різні добавки, як ботанічні (наприклад, пряні трави), так і спеції, цитрусові та навіть фрукти. Вибір джинів контемпорарі-драй величезний, тому, якщо ви хочете скуштувати такий джин, зверніть увагу на основні додаткові інгредієнти. Бувають цитрусові, ботанічні, пряні, з кавою, з екзотичними нотами та багато інших.
Genever (Женевер) – його ще називають голландським джином. За смаком схожий на невитримане віскі з ялівцевими нотками. Це завдяки виробничому процесу, коли ялівець переганяють зі спиртом, а потім змішують із солодовим зерновим дистилятом. Через поєднання з солодовим дистилятом, джин женевер має солодовий характер, і часто ялівець не є основною нотою. Женевер пасуватиме до класичних коктейлів.
Плімутський джин (Plymouth Gin) – один із видів англійського джину, який відрізняється особливим смаковим профілем. На відміну від лондонського сухого джину, плімутський джин має солодший смак і виражені землисті ноти, завдяки спеціальній технології дистиляції.
Також існують інші види джинів, наприклад, дистильовані джини (distilled gin), які проходять процес дистиляції традиційним способом. До них можуть додаватися різні натуральні ботанічні ароматизатори вже після процесу дистиляції. Також є смакові джини (flavoured gin), а для поціновувачів яскравих кольорів існують джини рожевого, блакитного та помаранчевого кольорів. Вони можуть бути або дистильованими, або контемпорарі-драй, або смаковими джинами.
Як вибрати джин
Вибір ідеального джину – це дуже індивідуальне рішення. Тепер, коли ви ознайомилися з основними видами джину, ви можете вибрати, який джин спробувати спочатку. Якщо ви полюбляєте напої з чистим смаком, спробуйте женевер. Якщо ви готові до експериментів, тоді контемпорарі-драй та плімутський джин стануть гарними варіантами. Для поціновувачів міцних напоїв підійде Navy Strength. Сьогодні є багато виробників джинів, які мають варіанти для найвибагливіших поціновувачів міцного алкоголю. Не бійтеся експериментувати та пробувати щось нове і цікаве.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...