• Головна
  • NYT-Позиція Трампа не зобов'язуватиме наступних президентів США бути проти України в НАТО
15:07, Вчора

NYT-Позиція Трампа не зобов'язуватиме наступних президентів США бути проти України в НАТО

Посадовці США під час переговорів у Лондоні цього тижня підтвердили позицію президента Дональда Трампа не підтримувати вступ України в НАТО, проте вони наголосили, що це не зобов'язуватиме майбутніх президентів США чинити так само. Про це повідомила The New York Times (NYT) 25 квітня.

Американські посадовці зазначили, що наступна адміністрація США може ухвалити рішення дозволити Україні членство в НАТО. Вони розуміють, що Україна не погодиться на жодні обмеження, які унеможливлювали б її майбутнє членство у блоці.

Як ідеться у статті, Білий дім також став на бік Києва в питанні української армії, хоча Кремль вимагав, щоб "найбільша та найзагартованіша в боях армія Європи" зазнала суворих обмежень щодо чисельності та можливостей. Журналісти пишуть, що представники адміністрації Трампа запевнили українців, що не підтримуватимуть таких обмежень.

Попри те, що цього тижня Трамп і віцепрезидент США Джей Ді Венс висловили готовність визнати російську окупацію Криму, американці неодноразово запевняли українців, що не вимагатимуть від Києва робити те саме і також не очікують, що європейці наслідують американський приклад.

NYT вважає, що реальні перспективи миру залишаються далекими, а досягти припинення вогню у війні країни-агресора Росії проти України зараз не вдається.

Контекст

30 вересня 2022 року, після того, як нелегітимний російський президент Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, глава Української держави Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

У липні 2023 року країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України у блок, проте офіційного запрошення в Альянс Києву не надали. У підсумковій декларації саміту НАТО, який відбувся 9–11 липня 2024 року у Вашингтоні, вказано, що "майбутнє України – в НАТО".

21 січня 2025 року Зеленський сказав, що Трамп має вирішальний вплив на перспективу запрошення України в НАТО. Він повторив, що досі проти цього США, Німеччина, Словаччина й Угорщина. Але три останні – під впливом Вашингтона.

12 лютого глава Пентагону Піт Гегсет заявив, що звільнення всіх окупованих Росією українських територій є "нереалістичною метою", як і вступ у НАТО. Трамп із ним погодився. Після цього американський лідер і його адміністрація неодноразово повторювали, що Україна не вступить у НАТО.

5 квітня генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що шлях України в НАТО є незворотним.

Прессекретар нелегітимного президента країни-агресора Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що слова адміністрації Трампа про неможливість ідеї вступу України в НАТО "викликають задоволення" у РФ.

20 квітня The Wall Street Journal із посиланням на неназваних західних посадовців писала, що Трамп очікує від Києва на відповідь щодо визнання Криму російським і відмови від вступу в НАТО.

Інформує gordonua.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...