• Головна
  • Інтерв'ю з директором проєкту Ukraine is here . Google за допомогою ШІ зберігає культурну спадщину України.
17:20, Вчора

Інтерв'ю з директором проєкту Ukraine is here . Google за допомогою ШІ зберігає культурну спадщину України.

Компанія Гугл використовує штучний інтелект, щоб зберегти культурну спадщину різних країн світу у цифровому форматі. Серед них і Україна. Українські пам’ятники, церкви, музеї, рідкісні артефакти, пам’ятки архітертури як у великих містах, так і в найменших селах, тепер є у форматі 3D у пошуковику Гугл на сайті Google Art and Culture у проєкті “Україна тут” (Ukraine is Here).

Як запевняють куратори платформи, таким чином Гугл намагається демократизувати доступ до мистецтва та культури.

Детальніше про проєкт, де перетинаються технології та мистецтво, Голосу Америки розповів головний програмний менеджер компанії Гугл, який курує ініціативу “Гугл: мистецтво і культура” Ченс Кокенауер.

За його словами, проєкт “Україна тут” за три роки з маленького вебсайту перетворився на один з найбільших у світі ресурсів для освітян, дослідників і небайдужих, які хочуть знати більше про українське мистецтво та культуру.

Інтерв'ю відредаговане для ясності та плинності.

Ірина Матвійчук: Ченс, розкажіть про проєкт “Україна тут”, створений в рамках “Гугл: мистецтво і культура”?

Ченс Кокенауер, головний програмний менеджер компанії Гугл, проєкт “Гугл: мистецтво і культура”: Це один із моїх улюблених проєктів, тому що я багато років відповідаю за питання щодо збереження спадщини в проєкті “Гугл: мистецтво та культура”. Цей проєкт, безумовно, дуже важливий для нас.

Ми працюємо з культурними закладами України вже понад 5 років. Google має операційний офіс у Києві, і ми співпрацювали з міністерством культури та різними національними та місцевими музеями.

Проєкт "Україна тут" активно розпочався, я вважаю, у 2020 році, мета полягала в тому, щоб зосередитися на збереженні та розповіді історії про культурну спадщину України світові та Україні. Щоб люди могли отримати до нього доступ онлайн.

У 2022 році ми запустили перший етап проєкту за підтримки першої леді України, у тісній співпраці з міністерством культури та близько 10 інших партнерів з України.

І.М.: Чия це була ідея - обрати Україну?

Ч.К.: Google arts and culture є технічним партнером у сфері світової культурної спадщини вже понад десять років. Зараз ми працюємо у більш ніж 80 країнах, у нас понад 3000 партнерів.

Наша співпраця зазвичай починається з розмов із міністерствами та місцевими партнерами, які хотіли б приєднатися до мистецтва та культури Google.

Цей проєкт досі триває, це довгострокова співпраця. На щастя, він продовжує рости. Міністерство культури України знайомить нас з місцевими музеями, місцевим партнерам, рекомендує та підказує, в якому напрямку нам разом рухатися. Це спільні зусилля.

Насправді лише кілька тижнів тому ще більше українських культурних інституцій почали звертатися до нас. Вони кажуть, що хочуть приєднатися, продемонструвати свої колекції в проєкті “Гугл: мистецтво і культура”. Ми безумовно всіх запрошуємо.

Інформує holosameryky.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...