• Головна
  • Касети для вирощування розсади — корисні “помічники” дбайливих господарів
Новини компаній
17:00, Вчора

Касети для вирощування розсади — корисні “помічники” дбайливих господарів

Новини компаній

Люди, які самостійно вирощують розсаду, знають, що цей процес займає чимало сил та часу. Проте сьогодні є певні засоби, здатні полегшити дану процедуру. Мова про якісні касети для розсади від виробника. Зроблені із міцних матеріалів, вони водночас легкі та надійні, і, головне, ідеально підходять і власникам великих господарств, і людям, для котрих вирощування рослин — це лише приємне і корисне хобі.

AgreeMarket

Який вигляд мають касети для розсади?

Конструкція касети для розсади дуже проста. Це мультиплата, яка складається з певної кількості комірок, які зʼєднані між собою. Касети виготовляються із пластику. У сучасних зразків відсутні ребра жорсткості, завдяки чому вони не ламаються. Окремими різновидами є касети із пресованого картону чи торфу. Вони зручні тим, що при пересадці рослини непотрібно витягувати. Необхідно просто ножицями розʼєднати комірки і в такому вигляді посадити рослини в землю. У вологому ґрунті картон чи торф сам швидко розмокне.

Якщо ви вирішили купити касети для розсади, то варто знати, що вони можуть відрізнятись за різними параметрами.

  • Кількість комірок. Вона може бути дуже різною та варіюється від 6 до 288, проте найбільш популярними є касети на 96 комірок.
  • Розмір комірок. В даному випадку різний обʼєм потрібен різним культурам. Наприклад, для болгарського перцю рекомендують комірки 30-40 мл, а для капусти — 60-70 мл.
  • Форма комірок. Інколи вона не є важливою, але окремі рослини краще ростуть в комірках певної форми. Зокрема, це стосується болгарського перцю, коріння якого віддає перевагу конусовидній формі. Окрім неї є ще прямокутна форма та циліндрична.
  • Матеріал виготовлення. Касети для розсади купити рекомендовано ті, які зроблені із найякісніших матеріалів — полістиролу або поліпропілену. Вони міцні, гнучкі та зносостійкі.

Чому касети на розсаду такі популярні?

Касетний метод вирощування розсади недарма має таку популярність. У нього чимало переваг у порівнянні з балконними ящиками та горщиками. Назвемо лише пʼять найбільш вагомих:

  1. зручність у використанні, адже мультиплати можна легко переміщувати;

  2. економія простору, бо завдяки касетам навіть у невеликому приміщенні можна розмістити значну кількість рослин;

  3. швидкий ріст та рівномірний розвиток культур;

  4. економія насіння;

  5. ціна касети для розсади є доступною.

Рекомендації щодо використання касет

У касетах можна вирощувати різні культури: овочі, квіти, ягоди, деякі декоративні культури. Оскільки деякі рослини мають певні вимоги щодо форми та розміру комірок, це потрібно враховувати перед тим як придбати касети для розсади оптом чи вроздріб.

Наступним етапом є вибір ґрунтосуміші для вирощування розсади. Її можна приготувати самостійно, але кращим варіантом буде купівля готового субстрату. Він має ідеальний склад та проходить спеціальну підготовку, яка знезаражує його і робить повністю безпечним, знижуючи ризик грибкових та інших захворювань.

Посів насіння в комірки слід здійснювати у вологий ґрунт. Надалі необхідний делікатний полив, щоб не пошкодити молоді паростки. Для касет потрібний піддон для стоку зайвої рідини, оскільки комірки мають дренажні отвори. Часто він продається в комплекті, а в іншому разі його варто докупити.

Перевагою вирощування рослин касетним способом є відсутність необхідності пікірування. Перед тим, як висадити розсаду у відкритий ґрунт, проведіть загартовування. Воно полягає у переміщенні мультиплат на відкрите повітря, кожного разу продовжуючи термін перебування.

Касетний метод дозволить вам швидко та без зайвого клопоту виростити потрібну кількість розсади. А враховуючи, що касети можуть використовуватись багаторазово, їхня покупка — це ще й вигідна інвестиція у розвиток вашого господарства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...